Haku

Venemerkki
Venemalli
Varastossa

Silver Eagle DC windshield cover

Tuotekoodi:

TK-SILVER-EAGLEDC-TS-1027

155,00  (123,51  + alv)

Windshield cover for Silver Eagle DC. Custom-made to order according to measurements.

Kuvaus

Silver Eagle DC windshield cover

Silver Eagle DC windshield cover is a high-quality custom-made protective cover for Silver Eagle DC. The cover is custom-made to order and tailored to your boat’s measurements.

Compatibility and customisation

Custom windshield cover is designed for Silver Eagle DC. The cover is manufactured according to the boat’s measurements, ensuring an excellent fit. Fasteners and pattern positions are matched to the boat. If your boat has aftermarket accessories installed, please let us know when placing your order so we can take them into account during manufacturing.

Materials and quality

We use high-quality, UV-protected fabrics that withstand Nordic weather conditions. The fabric is pre-treated at the textile mill. The fabric is waterproof and breathable, preventing condensation under the cover. All covers are expertly manufactured in Finland.

Ordering and delivery

Custom covers are made to order and the delivery time is typically 3–5 weeks. Please enquire about the exact delivery time when placing your order. You can find more information about the ordering process on our customer service page.

Need help?

Please contact our expert customer service if you need help choosing the right cover or have questions about the product. You can also find a comprehensive selection of canopy accessories such as fasteners and adjustable legs.

Lisätiedot

Venemerkki

Eagle DC, Silver

Venemalli

Eagle DC

Tuotetyyppi

Muut peitteet

Lähetä venekuomun tarjouspyyntö

Täytä tarjouspyyntölomake:

Täytä lomake ja pyydä tarjous.

Asiakaspalvelumme on sinuun yhteydessä, kun tarjouspyyntö on käsitelty.

Jos et tiedä tarkasti veneesi tarkkaa merkkiä ja vuosimallia, tarvitsemme vanhan kuomusi tarkastettavaksi ennen kuin voimme aloittaa uuden kuomun tekemisen.

Reunakiinnikkeiden paikoissa voi olla aina veneyksilöiden välisiä eroja. Varsinkin vanhemmissa; 90-luvulla tai aiemmin valmistetuissa venemalleissa riski eroavaisuuksiin on suurempi. Näissä vanhemmissa malleissa tarvitsemme vanhan venekuomun valmistusprosessin loppuvaiheessa siihen, että reunakiinnikkeiden paikka tarkistetaan vanhasta kuomusta. Uudempien mallien osalta riski eroavaisuuksiin on pienempi, mutta vain kohdistamalla kiinnikkeet vanhasta kuomusta voimme taata kuomun sopivuuden kiinnikepaikkojen osalta.

  1. Tarkista veneesi malli ja valmistusvuosi. Oikeilla tiedoilla veneesi mallista ja vuosimallista voimme varmistua siitä, että käyttämämme kaava on varmasti oikea. Samallakin venemallilla voi olla vuosimallikohtaisia variaatioita venekuomusta.
  2. Mieti valmiiksi uuden kuomusi väri. Värikartan näet TÄSTÄ.
  3. Jos olet lähettämässä vanhan kuomun meille, ennen lähettämistä irrota kuomu kaarista ja puhdista siitä pahimmat liat pois. Jos kuomusi on märkä, niin odota, että se kuivuu.
  4. HUOM! Laita kuomupaketin sisälle lappu, jossa ovat yhteystietosi ja tiedot venemallista (merkki, malli, vuosimalli). Merkitse lappuun myös haluamasi uuden kuomun väri.  Paketin päälle teipatuissa lapuissa on repeämisen ja katoamisen riski kuljetuksen aikana.
  5. Jos meiltä ei löydy kaavaa veneesi kuomusta, voimme hyvin todennäköisesti valmistaa uuden kuomun kopioimalla vanhan kuomun. Laita meille valokuvia vanhasta kuomusta tai lähetä vanha kuomu meille arvioitavaksi, niin voimme antaa hinta-arvion kopioinnista. Jos tarjouksemme ei sinua miellytä, niin palautamme vanhan kuomusi veloituksetta sinulle takaisin.
  6. Lähetämme uuden kuomun sinulle sen valmistuttua. Paketin toimitus on postiennakkopakettina tai Kaukokiidon lähetyksenä, jolloin kuomu laskutetaan erikseen ennen lähettämistä. Uuden kuomun voi myös noutaa meiltä, jolloin maksu tapahtuu noudon yhteydessä.

Vaadittu kenttä: *

Asiakas vastaa veneestä antamiensa tietojen paikkansa pitävyydestä. Valmistamme veneen vuosimallin tai runkonumeron perusteella sopivan kuomun. Joskus kuomusta voi olla samaan veneeseen eri versioita riippuen valmistusajankohdasta.

Kuomukaaret

Jos nykyinen kuomusi on VA-Varusteen valmistama ja tilaat uusintakuomun samanmallisena, käy uusi kuomu olemassa oleville kaarille. Voit siis edelleen käyttää nykyisiä ehjiä kaaria.

Jos kuomukaaret ovat taipuneet tai rikki, kannattaa uusintakuomun kanssa tilata uudet kaaret. Lisäksi jos et ole tilaamassa samanmallista versiota kuin vanha kuomu, saatat tarvita uudet kaaret. Lisäksi jos ei ole varmuutta siitä, että uusi kuomu on samanmallinen kuin nykyinen kuomusi (esim. nykyinen kuomu ei ole VA-Varusteen valmistama), kannattaa tilata uudet kaaret.

Kuomukaaret valmistetaan kuomumallista riippuen HST-teräsputkesta tai alumiinista. Myös putken paksuus riippuu kuomumallista, yleisimmät putkenpaksuudet ovat Ø18 (muoviheloilla), Ø20, ja Ø25mm (RST-heloilla).

Valitse kuomukankaan väri

Kuomukangas on aina laadukas Sunbrella Plus. Kaikki värit ovat samanhintaisia.

Valitse kuomun viimeistely

Valittavanasi on 3 värivaihtoehtoa, jotka vaikuttavat kuomun reunanauhan, vahvikkeiden, ompelulangan sekä vetoketjujen väriin.

Erityishuomiot

Liitetiedostot

Hyväksy ehdot ja lähetä

Kohtasitko ongelman?

Jos huomasit virheen tilauksessa tai verkkokaupassa, ilmoita siitä meille.

Ilmoita ongelmasta

Samankaltaisia tuotteita